KVKK metnini okudum ve kabul ediyorum.

Life Dergisi Emre Gökdemir Röportajı

Emre Gökdemir İnşaat'ın misyon ve vizyonunu, süren ve gelecek projelerimizi Life Dergisiyle paylaştık.

Life Dergisi Röportajı
“Sektörde uzun yıllar faaliyet gösteren ve binlerce aileye yuva kazandırmış bir firma olarak tercih edilme nedenimiz, Emre Gökdemir İnşaat’ın şeffaflık, sağlamlık ve güvenilirlik kavramları ile beraber anılmasıdır.”

“Güven en önemli sermayemizdir. Başarımızın sırrı da anahtarı da yatırımcılarımızın Emre Gökdemir ismine duyduğu güvendir.”

“Aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yoktur. Yeter ki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin.”

“İş hayatında başarılı olmanın sırrı; kararlı olmak, engellere değil hedeflere odaklanmak ve herkesten daha fazla çalışmaktır.”

Ürettiği projelerde can ve mal güvenliğini daima kazancın önünde tutan, projelerinde kullanılan birinci sınıf malzeme kalitesinin yanında doğaya saygılı, yeşili koruyan bir anlayışı benimsemiş Emre Gökdemir İnşaat’tan bahsetmek istiyorum sizlere. Kurucusu Emre Gökdemir, Ankara ili dâhilinde üretimi planlanan, devam eden ve teslim edilen onlarca concept yapının yanı sıra, Ankara Batı Adliyesi karşısında inşaatına başladığı ve hukukçular için özel olarak tasarlanan elit ofislerin yer aldığı “point center” ve insanımıza mavi ve yeşili kana kana yaşama imkanı sağlayacak Alanya/Okurcalar’da denize adeta sıfır bir bölgede inşa edecekleri D-Marina yazlık projeleriyle oldukça aktifliğini göstermekte. Lüks konut üzerine ve depremde yapı güvenliği hakkında pek çok çalışması bulunan Emre Gökdemir aynı zamanda Türkiye’nin başarılı isimlerinden biri. Emre Gökdemir, bu başarılarının neye borçlu olduğunu ve sektöre dair değerlendirmelerini ise şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne muhteşem bir röportaj vererek açıkladı. İyi okumalar dileriz.

Seçkin konut projeleri üretmek için yola çıkmış ve kendisine misyon olarak; ‘İnsanların içinde kendini mutlu, huzurlu ve güvende hissedecekleri mekânlar inşa etmeyi’ hedefleyen Emre Gökdemir İnşaat’ın 2022 yılı nasıl geçti? 26 yıldır bu sektörde yer almanın özel bir sırrı var mı?
2022 yılı yatırımcılarımızın optimal düzeyde kazanç sağladığı, birçok seçkin mimari projeye imza attığımız, müşteri memnuniyeti, üretim ve finansal açılardan çok verimli bir yıl oldu. 26 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve sayısız projelere imza atan bir firma olarak mottomuz “güven” dir. Güven en önemli sermayemizdir. Başarımızın sırrı da anahtarı da yatırımcılarımızın Emre Gökdemir ismine duyduğu güvendir.

İnşaat ve malzeme kalitesine verdiğiniz önemin yanı sıra çevre ve sosyal unsurlara özenli yaklaşımınız firmanızı rakiplerinizden ayıran en temel hususların başında yer alıyor. Bu doğrultuda güncel projelerinizden bahseder misiniz?
Emre Gökdemir İnşaat’ın sektörel bazda diğer firmalara örnek ve önderlik ettiği en temel hususlar; alanında uzman, bilim ve teknoloji ile barışık, işine gönülden bağlı personeli ile bir aile bütünlüğü içerisinde çağdaş bir yönetim tarzının olması, ürettiği projelerde can ve mal güvenliğini daima kazancın önünde tutması, projelerinde kullanılan birinci sınıf malzeme kalitesinin yanında doğaya saygılı ve yeşili koruyan bir anlayışı benimsemiş olmasıdır. Ankara ve Antalya illerinde “Life Style Concept” formatında imalatı devam eden onlarca projemizde insanımızın iş ve aile hayatını kolaylaştırmanın yanında, bulunduğu lokasyona prestij ve değer katacak yaşam alanları üretiyoruz. Ankara ili dâhilinde üretimi planlanan, devam eden ve teslim ettiğimiz onlarca concept yapının yanı sıra, Ankara Batı Adliyesi karşısında inşaatına başladığımız ve hukukçular için özel olarak tasarlanan elit ofislerimizin yer aldığı “point center” ve insanımıza mavi ve yeşili kana kana yaşama imkanı sağlayacak Alanya/Okurcalar’da denize adeta sıfır bir bölgede inşa edeceğimiz D-Marina yazlık projelerimiz bunlara örnek gösterilebilir. Ankara’nın en elit lokasyonlarından biri olan Beytepe’de üretimine başladığımız Afterlife villaları projemiz ile de gerçekleştirdiğimiz zemin analizi ve arge çalışmaları neticesinde, depreme dayanıklı modern mimarisi, teknolojik donatısı, yeşile dost peyzaj ile müşterilerimize saray konseptinde mutlu ve huzurlu bir aile ortamı hazırlıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Gayrimenkul Fuarı’na katılım sağladınız. Yerli ve yabancı pek çok invest firmalarca büyük ilgi gördünüz. Bu sizin için nasıl bir deneyimdi? Fuar kapsamında ne gibi dönüşler sağladınız?
Sürekli büyüyen ve gelişen Emre Gökdemir İnşaat’ın dışa dönük, sektörel bazda güncel teknolojiyi yakından takip eden, iletişim ve etkileşime açık yapısı, her alanda şahsım ve kurumsal kimliğimize çok önemli katkılar sağladı. Bu doğrultuda iştirak ettiğimiz gayrimenkul fuarı, yurt içi ve yurt dışından fuara katılım sağlayan ve firmamız hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek ve firmamız ile ortak projeler üretmek isteyen yatırımcıları değerlendirmemiz, Türkiye ve dünya ölçeğinde firmamızın ürettiği ve üretmekte olduğu projelerin kalite ve çekiciliği hususunda farkındalığımızı arttırmamız açısından faydalı oldu.

Lüks konut üzerine birçok çalışmalarınız bulunuyor, ancak bir de sizden dinlemek istiyoruz. Emre Gökdemir İnşaat olarak hangi katma değerleri sunmaktasınız, tercih edilme sebebiniz nedir?
Ülkemizde lüks konut denilince insanımızın aklına binanın sadece gözle görünen kısmında yer alan donatılar geliyor. Emre Gökdemir İnşaat olarak bizim lüks anlayışımız, ürettiğimiz projelerde kullanıcılara elit, ferah ve fonksiyonel bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra insan hayatı ve sağlığını güvence altına alan altyapı sistemleri ile beraber topyekün bir kalite ortaya koymaktır. Sektörde uzun yıllar faaliyet gösteren ve binlerce aileye yuva kazandırmış bir firma olarak tercih edilme nedenimiz, Emre Gökdemir İnşaat’ın şeffaflık, sağlamlık ve güvenilirlik kavramları ile beraber anılmasıdır.

Depremlerde yapı güvenliği ülkemizin ana gündemlerinden. Gerek doğru ve kaliteli ürün gerek uygulama kalitesi ile ilgili denetimlerin sağlanması noktasında ülkemizin güncel durumuyla ilgili nasıl bir değerlendirme yaparsınız? Emre Gökdemir İnşaat olarak bu konuda gerçekleştirdiğiniz güncel işbirlikleri ve çalışmalar var mı? Ürün ve uygulama kalitesi ile denetimi konularında Emre Gökdemir İnşaat olarak yaptığınız özel çalışmalar bulunuyor mu?
Öncelikle ülkemizde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dileklerimi iletmek istiyorum. Ülkemiz bir deprem ülkesi, bu gerçeklikle baş etmek zorundayız. Bunun için de bilim ve teknolojiyle barışık, çağdaş mimari anlayışını benimsemek durumundayız. Kalite bir yaşam biçimidir ve inşaat sektöründe insan hayatı ile doğrudan ilintili bir husustur. Firma olarak yürürlükte olan güncel inşaat kanun ve yönetmelikleri usul ve esasları dahilinde ürettiğimiz projelerin her aşaması kendi otokontrol mekanizmamızın yanı sıra ilgili kurumlar tarafından şeffaf bir süreç denetimine tabi tutulmaktadır. Ayrıca Emre Gökdemir İnşaat arge departmanımızın öncülüğünde yurdumuz ve dünya ölçeğindeki bilimsel ve sektörel gelişmeleri projelerimizde hayata geçirmek için yoğun bir çaba sarf etmekteyiz.
Emre Bey sizce iş hayatında başarılı olmanın sırrı nedir? Genç girişimcilere neler tavsiye edersiniz?
Bu sorunuza çalışma hayatıma yön veren bir Afrika atasözüyle başlamak istiyorum; “Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa aç kalacağını bilir.” Aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yoktur. Yeter ki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin. Yani iş hayatında başarılı olmanın sırrı; kararlı olmak, engellere değil hedeflere odaklanmak ve herkesten daha fazla çalışmaktır. Önce kendine ve yaptığın işin doğruluğuna güvenmektir. Genç girişimcilere de Ulu Önder Atatürk’ün şu sözüyle seslenmek istiyorum; “Azimli ve kararlı olmak, başarının temel şartıdır. Hiçbir zafere, çiçekli yollardan gidilmez. Başarıya giden yolda ter vardır, sıkıntı vardır, yorgunluk vardır, yüksek bir irade vardır. Başarısızlıklar güçlüleri yıldırmaz; başarı azmine daha da güç katar.”
Son olarak bu sektör sene başından beri nasıl bir gelişim gösterdi? Önümüzdeki on yıl içinde nasıl bir öngörüde bulunuyorsunuz?
Ülkemizde özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi metropol kentlerde üretilen concept inşaat projeleri yatırımcılarına diğer finansal argümanlara oranla büyük kazançlar sağladı. Geride bıraktığımız yılda önceki yıllarda olduğu gibi gayrimenkul yatırım aracı olarak güvenli liman olma unvanını pekiştirdi. Artan inşaat maliyetleri son kullanıcının ürüne ulaşmasını zorlaştırsa da piyasaya arz edilen projeler mevcut talebi karşılamaya yetmedi. Komşu ülkelerdeki savaş hali ve iç karışıklıklar neticesinde yaşanan göçler ve ülkemizde yaşanan elim deprem hadisesi ve kentsel dönüşüm ihtiyacı önümüzdeki 10 yılda da konut ihtiyacının artarak devam edeceğinin göstergesi olduğu kanaatindeyim.